anonim-sirket-kurulusu-300x160

Teşebbüs sahibi bir kişi olarak şirket türlerinden olan anonim şirket kurmaya karar verdiğiniz anda bu konuda uzman olan ve aldığı eğitimler sayesinde konusunun uzmanı olarak size hem güvenilir hem de eksiksiz hizmet verebilecek kişiler bulmanız gerekir.

Elbette ki teşebbüs sahibi olarak bu kuruluşu kendinizde yapabilirsiniz ama yenilenen kanunlar ve yasaların verdiği süreler göz önünde bulundurulursa kuruluşu eksiksiz noksansız şekilde yapmak  hem çok zaman hem de çok zor uğraşılar gerektirecektir.

Lisans eğitimini ilgili alanda tamamlayarak sınavlarını kazanıp gerekli şartları yerine getirerek serbest muhasebeci mali müşavirlik ünvanı alan kişiler mali müşavir olarak muhasebe konusunda ve şirket kuruluşu hakkında gerekli bütün bilgi ve hizmeti bilmekte ve yapmaktadırlar. 

                Anonim Şirket kuruluşu olarak karar veren teşebbüs sahibi mali müşavir ile görüşerek kuracağı şirketin ana sözleşmesi hakkında bilgi vererek gerekli yetkiyi tanıması halinde mali müşavir  bütün kuruluş işlemler ve kanunca tutulması gereken defterleri noterden onaylatarak şirketi çalışır vaziyete getirip size hazır edecektir.